27 May - 23:00
FINEM & SOLO - FOLIE
Finem është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Megjithese shume i ri ne moshe, Klejdi Dogjani apo Finem sic njihet nga publiku, ka arritur qe ne shume pak kohe te behet nje emer premtues i industrise se muzikes bashkekohore. Ai dallon ne stilin e tij unik.

Me date 20 Maj 2019, Finem publikon kengen e tij te pare “Benzi” ne bashkepunim me nje tjeter reper te ri ne industrin e muzikes, Solo. Kenga arriti qe ne shume pak kohe te marre miliona klikime dhe te behet hiti i momentit.

Me date 27 Qershor 2019, Finem u be pjese e “Friends Entertainment”, nen menaxhimin e se ciles ndodhen edhe shume artiste te tjere te talentuar si Tayna etj.


Solo është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Emri i tij i vërtetë është Serxhio Sufa dhe është me origjinë nga Kruja. Ka 2 motra. E filloi karrierën në vitin 2019.

Më datë 20 Maj 2019, Finem publikon videoklipin "Benzi", në bashkëpunim me Solon.
Eventi ka përfunduar